Rok 2018

Připravujeme 14.ročník Fryštáckého dogtrekkingu. Základna bude v Držkové.
V kempu Patriot si ubytování zajistí každý osobně dle informací v části Propozice.

13.ročník Fryštackého Dogtrekkingu 2017 je již minulostí.

Fryštácký dogtrekking 2017 90km s 3800 metry převýšení, 44km s 1870 výškovými metry, 21,5km se stoupáním 780m a 10km pro děti a jejich doprovod – to byly tratě, které na závodníky z celé České republiky čekaly na 13. ročníku Fryštáckého dogtrekkingu. Závod je zařazen do seriálu Mistrovství České republiky v dogtrekkingu a do seriálu MČR v dogmaratonu. U obou sportů soutěží psovod a jeho pes o co nejrychlejší překonání určené trasy při projití všemi kontrolními body. V pátek 8.9. ráno se na start dogtrekkingu v kempu Patriot na Držkové postavilo celkem 52 týmů. Čekala je 90 kilometrová trasa Hostýnskými vrchy s dvěma občerstvovacími stanicemi a celkem 13 kontrolními body. Zatímco většina „longařů“ (závodníci na dlouhou trať) ještě putovali po kopcích, do kempu se začali sjíždět účastníci sobotních závodů v canicrosu a dogmaratonu. Od 7,30h v sobotu 9. září ráno se vydalo na 44 km dlouhou trať celkem 38 závodníků soutěžící o titul Mistra České republiky v dogmaratonu. A v 9,30h byl hromadně odstartován canicrosový závod na 21,5 km. Deset závodníků absolvovalo dětskou trať se svými pejsky a většinou rodičovským doprovodem. Trasa vedla od kempu Patriot na Držkové postupným stoupáním na Vrzavé skály, kde byla umístěna kontrola, a poté po naučné stezce s malebnými výhledy na údolí Kašavy až do příjemného cíle v cukrárně U Šarmanů. Všichni malí účastníci obdrželi kromě diplomu a ceny ovocný pohár. Poté se vraceli do místa startu lesem podél Dřevnice. Celkem se letos Fryštackého dogtekkingu zúčastnilo 124 závodníků se svými psy. Ti nejrychlejší byli na dlouhé trati pouhých 11,5h – Petr Jurča se psem Korýš v kategorii mladších mužů a mezi ženami byla nejrychlejší Martin Lédlová a Swen v čase 17,5h. Trasu Dogmaraton v délce 44km nejrychleji zvládl Martin Řezáč se Sukim za 5h a 48min, mezi ženami byla nejrychlejší Kateřina Pacáková s Afrou. Do cíle doběhly za 6h a 57 minut. V canicrosu nejrychlejší ženou byla Jana Kakáčová se psem Carl Lewis s časem 2h a 37min a mezi muži Stanislav Marko s Tinou v čase 3h a 24 minut.

Moc děkujeme za podporu města Fryšták při organizaci této významné celorepublikové akce.

Pořadatelé děkují partnerům a účastníkům kteří se rozhodli nás podpořít.

12. ročník Fryštackého Dogtrekkingu 2016 je již minulostí.

Ve čtvrtek 8.9. odpoledne se začali sjíždět první závodníci se svými psy do kempu Patriot, dějiště 12. ročníku Fryštackého dogtrekkingu, závodu zařazeného do seriálu mistrovství České republiky v tomto mladém kynologickém sportu. V pátek ráno se na trať měřící 103km postavilo celkem 50 týmů tvořených psy a jejich vodiči. Někteří plánovali na trase jeden či dva noclehy, někteří chtěli být do půlnoci zpátky, všichni ale prošli, či proběhli Hostýnskými a Vizovickými vrchy, Javorníky a Vsetínskými Beskydy. Na trase měli připraveny tři občerstvovací kontroly a mnozí nevynechali i řadu pohostinství. Přeci jen vyšlapat 4000 výškových metrů nějakou energii spotřebuje. Zatímco „longaři“ (závodníci na dlouhou trať) ještě putovali po moravských kopcích, na základně začalo ubývat parkovacích míst, to jak se sjížděli účastníci sobotních závodů v canicrosu a dogmaratonu. Od 7h ráno se po veterinární kontrole vydávali na 42 km dlouhou trať závodníci soutěžící o titul Mistra České republiky v dogmaratonu, celkem 59 žen a mužů s jejich chlupatými parťáky. A v 9,30h byl odstartován canicrosový závod na 20 km. Třináct závodníků absolvovalo dětskou trať se svými pejsky a doprovodem. Trasa vedla od kempu Patriot na Držkové postupným stoupáním na Vrzavé skály, kde byla umístěna kontrola, a poté po naučné stezce s malebnými výhledy na kašavské údolí až do příjemného cíle v cukrárně U Šarmanů. Všichni malí účastníci obdrželi kromě diplomu a ceny ovocný pohár. Poté se vraceli do místa startu lesem podél Dřevnice. Celkem se letos Fryštackého dogtekkingu zúčastnilo 167 závodníků. Ti nejrychlejší byli na dlouhé trati v kategorii ženy mladší Barbora Vlčková s křížencem ESP v čase 26h 38min, v kat. ženy starší Alena Veselá s malamutem Beruškou za 31h a 24 min, nejrychlejší mladý muž a absolutní vítěz byl Zbyněk Adámek s alaskánem Slávkem, v cíli byli za neuvěřitelných 13h a 23 minut, mezi staršími muži doběhl první Karel Šlajer s fenou československého vlčáka Fantazií v čase 18h a 44 minut. Dogmaraton nejrychleji zvládli za mladší ženy Iva Pivodová a Tesi v čase 5h 42minut, za starší ženy Lenka Hájková s Ájou za 6h 14min., mladší muže Lukáš Družba s Crashem v čase 4h 30minut a mezi staršími muži byl nejrychlejší Jindřich Matušinec se Sisi v čase 7h 48 min. V canicrosu nejrychlejší ženou byla Pavla Holíková s Batty s časem 2h a 42min a mezi muži Stanislav Marko s Tinou v čase 4h a 15 minut.

11. ročník Fryštackého Dogtrekkingu 2015 je již minulostí.

Kategorie Dogtrekking(Long): přihlášeno bylo 56 účastníků, na trasu 89 km se postavilo 63 startujících. Do cíle nedorazilo 9 účastníků ve stanoveném časovém limitu.

Kategorie Dog-maraton: na 43 km odstartovalo 41 účastníků, k cíli nedorazili 4 účastníci.

Kategorie Doprovodná trasa: na 15-20 km odstartovalo 26 účastníků. Do cíle nedorazili 2 účastníci.

Smekám pomyslný klobouk před každým kdo úspěšně dosáhne cíle. Čas brzy všechny rány zhojí, proto doufáme, že brzy znovu přijmete výzvu na účasti tohoto extrémního sportu.

10. ročník Fryštackého Dogtrekkingu je již minulostí.

Kategorie long: přihlášeno bylo 78 účastníků, na trasu 88 km se postavilo 63 startujících. Do cíle nedorazilo 26 účastníků ve stanoveném časovém limitu.

Kategorie turistická: přihlášeno bylo 80 účastníků, na trasu 40 km odstartovalo 59  účastníků. Do cíle nedorazili 3 účastníci ve stanoveném časovém limitu.

V kategorii kočárkové na trasu 20km odstartovalo 9 účastníků. Do cíle dorazili všichni.

Uznání patří každému kdo úspěšně dosáhne cíle i přes bolavé nohy, a velikou únavu a za neustále deštivého počasí roku 2014. Čas všechny rány zhojí, doufáme že znovu přijmete výzvu v účasti tohoto extrémního sportu.

9. ročník Fryštackého Dogtrekkingu je již minulostí.

Kategorie long: přihlášeno bylo 61 účastníků, na trasu 91 km se postavilo 42 startujících. Do cíle nedorazili 15 účastníci ve stanoveném časovém limitu.

Kategorie turistická: přihlášeno bylo 60 účastníků, na trasu 35 km odstartovalo 43 účastníků. Do cíle nedorazili 3 účastníci ve stanoveném časovém limitu.

Uznání patří každému kdo úspěšně dosáhne cíle i přes bolavé nohy, a  velikou únavu a za neustále deštivého počasí roku 2013. Čas všechny rány zhojí, doufáme že znovu přijmete výzvu v účasti tohoto extrémního sportu.

8. ročník Fryštackého Dogtrekkingu je již minulostí.

Kategorie turistická: přihlášeno bylo 57 účastníků, na trasu 37 km odstartovalo 39 účastníků. Do cíle dorazili všichni.

V kategorii kočárkové na trasu 13 km odstartovalo 6 účastníků. Do cíle dorazili všichni.

Děkujeme za účast, výkony a přátelské chování v průběhu celé akce.